گران ترین تیم تاریخ فوتبال جهان

گران ترین تیم تاریخ فوتبال جهان

روزنامه مارکا گران ترین تیم تاریخ فوتبال جهان را معرفی کرد.

به گزارش جام جم آنلاین ، مارکا به بهانه‌ انتقال هری مگوایر به منچستریونایتد که او را به گران‌ترین مدافع تاریخ فوتبال تبدیل کرد، یازده بازیکنی که گران‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال بوده‌اند را معرفی کرده است.

کپا آریزابالاگا

این دروازه‌بان اسپانیایی در آگوست ۲۰۱۸ با انتقال ۸۰ میلیون یورویی از اتلتیکو مادرید به چلسی به گران‌ترین دروازه‌بان دنیا تبدیل شد. او با اختلاف ۵ میلیون یورو موفق شد از آلیسون بکر، سنگربان لیورپول پیشی بگیرد.

کایل واکر

دفاع راست انگلیسی با قراردادی ۵۶٫۷ میلیون یورویی از تاتنهام به منچسترسیتی پیوست. واکر در سال ۲۰۱۷ گران‌ترین مدافع دنیا بود ولی حالا در این فهرست در رتبه پایین‌تری قرار گرفته است.

ویرژیل فن‌دایک

فن‌دایک تا پیش از انتقال مگوایر عنوان گران‌ترین مدافع دنیا را در اختیار داشت. لیورپول در دسامبر ۲۰۱۷ با پرداخت ۸۵ میلیون یورو او را از ساوتهمپتون به خدمت گرفت.

هری مگوایر

مگوایر دیروز با اختلاف سه میلیون یورو بیشتر از فن‌دایک، با امضای قراردادی ۸۸ میلیون یورویی یا ۸۰ میلیون پوندی از لستر به منچستریونایتد پیوست تا عنوان گران‌ترین مدافع تاریخ را به خود اختصاص دهد.

لوکاس هرناندز

بایرن مونیخ امسال برای به خدمت گرفتن این مدافع فرانسوی ۸۰ میلیون یورو به اتلتیکو مادرید پرداخت. لوکاس در اصل دفاع چپ است اما توان بازی در مرکز خط دفاعی را هم دارد. باواریایی‌ها هرناندز را یکی از سرمایه‌گذاری‌های بزرگ خود می‌دانند و به او به شدت امیدوارند.

رودری

منچسترسیتی برای به خدمت گرفتن رودری، ستاره اسپانیایی، ۷۰ میلیون یورو به اتلتیکو مادرید پرداخت تا او را به اتحاد منتقل کند. او حالا بعد از کپا دومین فوتبالیست گران اسپانیایی است.

پل پوگبا

قدیمی‌ترین انتقال این فهرست به پل پوگبا تعلق دارد که در سال ۲۰۱۶ انجام شده است. یونایتد در آن سال برای به خدمت گرفتن فوتبالیستی که چهار سال قبل رهایش کرده بود به یوونتوس ۱۰۵ میلیون یورو پرداخت. او درآن زمان گران‌ترین هافبک تاریخ فوتبال بود.

فرانکی دی یونگ

فرانکی دی‌یونگ هلندی بعد از درخشش با پیراهن آژاکس در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ با قراردادی به ارزش ۷۵ میلیون یورو بعلاوه یازده میلیون یورو پاداش به بارسلونا پیوست تا عنوان گران‌ترین فروش تاریخ آژاکس را به خود اختصاص دهد.

فیلیپ کوتینیو

بارسلونا با جذب کوتینیو با قراردادی ۱۲۰ میلیون یورویی رکورد تاریخ این باشگاه را شکست. در قرارداد کوتینیو علاوه بر این رقم، چهل میلیون یورو هم پاداش در نظر گرفته شده بود. کوتینیو در این مدت نتوانسته آنطور که از او انتظار می‌رفت در بارسا بدرخشد.

نیمار

بزرگترین معامله تاریخ فوتبال در سال ۲۰۱۷ انجام شد، زمانی که پاری سن ژرمن با فعال کردن بند آزادسازی ستاره برزیلی بارسلونا با پرداخت ۲۲۲ میلیون یورو او را راهی پاریس کرد. نیمار اولین فوتبالیستی بود که با مبلغی بیش از ۲۰۰ میلیون یورو منتقل می‌شد. این احتمال وجود دارد که نیمار امسال به اولین بازیکنی تبدیل شود که رکورد ۲۰۰ میلیون یورویی را برای بار دوم می‌شکند.

کیلیان امباپه

پاری سن ژرمن در همان سالی که نیمار را به خدمت گرفت برای تقویت تیمش برای جذب کیلیان امباپه نیز ۱۸۰ میلیون یورو به موناکو پرداخت. امباپه جوان‌ترین بازیکن حاضر در این فهرست یازده نفره است.